Agencja nieruchomości preferuje umowy na wyłączność, ponieważ przy tego typu umowach łatwiej jest zaplanować cały proces sprzedaży, począwszy od wstępnej wyceny nieruchomości, a skończywszy na przepisaniu umów z dostawcami mediów.

Opracowanie właściwej strategii sprzedaży powoduje że nieruchomość szybko znajduje nabywcę, co w aktualnej sytuacji rynkowej jest szczególnie doceniane przez  właścicieli nieruchomości.

Do ustalaniu wartości nieruchomości biuro korzysta między innymi z programów bazujących na cenach transakcyjnych gromadzonych z aktów notarialnych kupna - sprzedaży nieruchomości, a w bardziej skomplikowanych przypadkach korzysta z usług rzeczoznawcy.

Do wstępnej wyceny wystarczy przesłać następujące dane oferowanego mieszkania:

  • ulicę i numer budynku,
  • typ budynku (blok, kamienica),
  • piętro i ilość pięter w budynku,
  • technologię wykonania budynku,
  • rok budowy,
  • formę własności (spółdzielcze, własność),
  • ilość pokoi i powierzchnię mieszkania ,
  • standard (do remontu, do odświeżenia, przeciętny, dobry, bardzo dobry).

W celu przesłania danych można skorzystać z formularza kontaktowego,  znajdującego się na dole podstrony Kontakt
 

Po ustaleniu ceny przygotowywana jest szczegółowa oferta oraz zawsze wykonywana jest dokumentacja fotograficzna nieruchomości. Aby uzyskać jak najlepszy efekt marketingowy wykonanych zdjęć, zaleca się wcześniejsze przygotowanie mieszkania do sesji fotograficznej (posprzątanie i wybór odpowiedniej pory, ze względu oświetlenie najlepiej światłem dziennym). W przypadku mieszkań szczególnie trudnych do sprzedaży agencja nieruchomości poleca usługę Home Standing.

Tak przygotowana oferta umieszczana jest na 14 portalach ogłoszeniowych, gdzie  będzie ona wyświetlana na jednym z pierwszych miejsc na listach wyników.

Zastosowanie tej strategii sprzedaży powoduje, że najczęściej w ciągu miesiąca mieszkanie znajduje nabywcę za cenę bliską pierwotnej wyceny.

Po znalezieniu klienta biuro nieruchomości kompletuje wszystkie potrzebne do sprzedaży dokumenty i zaświadczenia, rekomenduje kancelarię notarialną, a po podpisaniu aktu notarialnego, przygotowuje protokół przekazania lokalu oraz protokoły potrzebne do zmiany umów zawartych z dostawcami mediów do lokalu.

Moja agencja ceni czas swoich klientów, dlatego też cały proces sprzedaży nieruchomości stara się doprowadzić tylko do jednej wizyty w kancelarii notarialnej.